Nincs mit szépíteni: a műanyag redőny egy hihetetlenül praktikus eszköz, ehhez a tényhez képest már csak hab a tortán, hogy esztétikus is és még csak nem is drága. Az otthon belső tere kellemesebb lesz, szabályozhatjuk a bejutó fényt, ezáltal a hőmérsékletet is, valamint leengedett állapotban teljesen intim privát teret teremtünk. Nem vesz el a szoba méretéből, egyszerűen kezelhető, nincs nagyon mit karbantartani rajta, nehezen romlik el, ha elromlik könnyű javítani. Ha cserélni kell, nem megy rá több havi fizetésünk. Jó dolog egy olcsó műanyag redőny.
A redőny szerelés sem kimondottan nehéz, de van néhány speciális fogás, amit egy szakember jobban csinál. Valamint ne felejtsük el, hogy a redőnyt általában nyitott ablak mellett, az ablak tetejénél babrálva kell felszerelni. Ez a földszinten még nem olyan vészes, de a negyediken is van redőny.
A műanyag redőny felszerelésének kardinális pontja az ablak méreteinek és tulajdonságainak lemérése. A műanyag redőnyöket méretre gyártják és nem nagyon van mozgástér: ha kisebbet vagy nagyobbat rendelünk a kelleténél, meg leszünk lőve, mit kezdjünk vele. Az sem mindegy, hogy meglévő redőnyt cserélünk, vagy teljesen új műanyag redőnyt kell felszerelni. Az első esetben ugyanis lehetnek már kész elemek, például a redőnytok, amit nem kell kiépítenünk, ugyanakkor adottságai némileg be is határolhatnak minket.
A redőny vezérlése is fontos kérdés és az egyik olyan pont, ahol jól jön egy mester tapasztalata. A redőnypalást az ablakon kívül van, de vezérelni belülről szeretnénk. Természetesen vannak motoros megoldások, de azok jellemzően nem az olcsó műanyag redőnyökhöz kapcsolódnak: itt a gurtni a divat. A gurtni egyszerű és olcsó megoldás, de át kell fúrni az ablakkeretet ahhoz, hogy működjön. Van ahol már van lyuk és az használható, de ha nekünk kell fúrni, akkor nem árt tudni, hol vannak a fém merevítések és tartócsavarok a műanyag ablakkeretben. Ez az aprócska információ jelentős kellemetlenségektől és esetleges plusz költségektől szabadíthat meg minket.